چاپ        ارسال به دوست

بازدید رئیس بانک ذخایر ژنتیکی کشور آذربایجان و هیات همراه از مرکز

پرفسور اکبروف رئیس بانک ذخایر ژنتیکی و معاون آکادمی علوم کشور آذربایجان و هیات همراه در تاریخ 17 مرداد ماه 1397  از بانکهای زیستی مرکز واقع در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی  بازدید نموده و با  توانمندیها،  ظرفیت ها و امکانات  مرکز آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز، در این  بازدید، ابتدا دکتر سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی توضیحاتی در خصوص بانکهای زیستی، بخشها و فعالیتهای آنها ارایه کرد.

در ادامه پرفسور اکبروف اظهار داشت:  مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران دارای توانمندی های زیادی در حوزه های مختلف اعم از گیاهی، میکروارگانیسمها و علوم بیولوژی مولکولی وبیوانفورماتیک است. وی  ابراز امیدواری کرد  با همکاری و استفاده از تجارب  این مرکز به عنوان الگو،  بتوانند بخشهای تازه تاسیس در بانک ذخایر ژنتیکی آذربایجان را تقویت نمایند.

پرفسور اکبروف همچنین گفت: ما نیز توانمندی هایی در زمینه تجهیزات و فناوری داریم که در چارچوب همکاری ها می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد.

 لازم به ذکر است از بخشهای جالب توجه برای بازدیدکنندگان  قسمت کشت بافت گیاهی بود که بصورت تجاری درآمده است. هچنین کلکسیون بزرگ میکروارگانیسمها و توانمندی های بیوانفورماتیکی بانک مولکولی از دیگر موارد مورد توجه بود. آنها از اینکه با فعالیتهای مرکز در چنین حوزه گسترده ای آشنا می شدند ابراز رضایت کردند/

 

 

 

 

 

 

 


١٨:٠٨ - شنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٢٠٢    /    تعداد نمایش : ١١٢٧